[PowerNex] Mean Well CLG-150-30 30V 5A 95.150W Single Output LED Power Supply with PFC
★★★★★ 4.4 57 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by rattenclub.ch
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
AC DC Power Supply Single-OUT 30V 5A 150W 5-Pin
Brand MEAN WELL
Item Weight 0.04 Pounds
Manufacturer Mean Well
Model Number CLG-150-30
Output Current 5 Amps
Output Voltage 30 Volts
Output Wattage 150 Watts
Item Dimensions 8.75 x 2.68 x 1.53 inches
Mfr Part Number CLG-150-30
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
57 ratings | 23 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (46)
4 stars
5% (3)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (6)